Estetinė odontologija prieš kosmetinę odontologiją

Žavūs dantys gydant estetiniu ar kosmetiniu būdu?

Kaip visi žinome, kiekvienas grožį supranta savaip, todėl ir odontologijoje gražūs dantys apibūdinami skirtingai. Dvi pačios svarbiausios kryptys yra kosmetinė ir estetinė odontologija.

Skirtumas tarp kosmetinės ir estetinės odontologijos

Estetinės odontologijos tikslas yra išlaikyti natūralų dantų išsidėstymo grožį protezuojant dantis. Arti jūsų esantys žmonės neturėtų galvoti: „kokios dailios dantų karūnėlės”, vietoj to, jie turėtų būti sužavėti jūsų kerinčios šypsenos. Jūsų dantų karūnėlės turėtų neišsiskirti, būti maža bendro įspūdžio dalimi. Atskirų dalių visuma, tokių, kaip lūpų spalva, dantenų ir lūpų forma, dantų išsidėstymas ir patys dantys puikiai suderinti tarpusavyje sudaro daugiau nei visumą – t.y. patrauklią šypseną.
Kitaip tariant, estetinė odontologija orientuota ne į tobulą šypseną, bet greičiau į natūralų grožį. Kadangi iš prigimties dantys nėra perlo baltumo, dantų protezai (ar dantų dalys) yra taip kruopščiai priderinami, kad paciento draugams, šeimai ir pažįstamiems jo/jos dantys atrodys ne tik sveiki ir patrauklūs, bet jie ir neatskirs, kad prie to prisidėjo odontologas.
Gydymas neapsiriboja tik danties protezavimu. Neretai prireikia chirurginių dantenų korekcijų, ortodontinio ir/arba chirurginio netiesių dantų ar žandikaulių gydymo. Siekiant sukurti harmoningą šypseną dažnai visi dantų specialistai turi dirbti drauge.
Kosmetinė odontologija orientuota į gydymą, kuris pabrėžia natūralų jūsų dantų ir dantenų grožį.
Šiais laikais yra daug būdų patobulinti ir pabrėžti dantų, kurie atidengiami jums šypsantis, spalvą. Pavyzdžiui, dantų balinimas paryškina baltą šypseną ir yra ypač efektyvus turint putlias lūpas ir mažus dantis. Išbalinti dantys geriau matosi, todėl nereikia koreguoti jų išsidėstymo. Išbalinę dantis paryškinsite dantenas, jei šios linkusios blukti.
Dantų papuošalų dėka atkreipsite dėmesį į tam tikras savo dantų vietas. Pavyzdžiui, jei dantis yra šiek tiek kreivas ir dėl to toje srityje dantų išsidėstymas kiek netaisyklingas, galima atkreipti dėmesį į kitą vietą įsidėjus dantų papuošalą. Taip pat galima pašalinti problemą dantų tilto ar laminačių pagalba.
Nepageidautinas dėmes galima pašalinti mikro dantų šlifavimo metodu; galime pasiekti tobulą raudonos ir baltos spalvos kontrastą, net jei dėmės yra giliai po emaliu. Taip pat į procedūras įeina ir kiti papuošalai, tokie, kaip lūpų, skruostų, ar liežuvio auskarai, kurių kiekvienas gali padaryti šypseną individualia.
Yra daug būdų šypsenai patobulinti, tačiau reikėtų nepamiršti, kad iš tiesų graži šypsena gali sklisti tik iš vidaus.

Skirtingas gražių dantų suvokimas skirtingose kultūrose

Kaip atrasti tinkamą šypseną? Tai paprasta – tiesiog pasikliaukite savo instinktais. Tai – kas jums svarbu ir jums patinka, o ne ką galvoja kiti. Nėra vieno grožio apibendrinimo, todėl, kaip jau minėjome, jūsų šypseną išskiria ne tik jūsų dantys.
Taip pat labai skiriasi kultūros. Azijiečiai šypseną laiko patrauklia, kai matosi daug dantenų, tuo tarpu europiečiai ir amerikiečiai tokią šypseną pavadintų „bedante šypsena” ir greičiau vengtų jos. Kai kuriose kultūrose auksiniai priekiniai dantys laikomi prestižu, tuo tarpu kiti priešingai, laiko tai tabu.
Svarbu tai, kad visi jūsų šypsenos komponentai derėtų vienas su kitu. Vaizdeliuose „Raudonos – baltos spalvos estetika”, „Estetinė odontologija”, „Spalvų gidas” ir „Dantų karūnėlės” parodysime jums, kas sudaro šypseną.  Galiausiai tai jūsų šypsena ir jūs pats galite nuspręsti, ko norite!

Ar galiu pats ką nors padaryti, kad padailinčiau savo šypseną, o gal tai per daug rizikinga?

Taip, galite! Pakanka reguliarios tinkamos burnos priežiūros ir vizitų pas dantų gydytoją. Naminės medžiagos, pavyzdžiui, kepimo milteliai, naudojami dantims valyti ar kitos šveitimui skirtos medžiagos gali pažeisti dantis, kadangi naudojama medžiaga daugiau ar mažiau nudilins danties paviršių ir gali net pažeisti danties nervą.
Dantų balinimo produktai yra gana neblogi ir dažniausiai saugūs naudoti, tačiau vis gi prieš pradedant juos naudoti reikėtų pasikonsultuoti su savo dantų gydytoju. Dantų balinimo produktų naudojimas gali sukelti problemų su prastai įdėtomis plombomis ir net pažeisti danties nervą.
Neteisingai naudodami šias balinimo priemones galite sudirginti ar nudeginti dantenas arba sukelti kitų komplikacijų, kurios vietoj geidžiamos šypsenos baigtųsi dantų gydymo katastrofa.
Dėl šių priežasčių apie tokio pobūdžio dantų gydymą jūs visuomet turėtumėte pasikonsultuoti su savo dantų gydytoju, kad šie metodai nesugadintų jūsų šypsenos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *