Dantų balinimas ir atspalvių skalė

Visi dantų balinimo priemonių gamintojai savo produktų efektyvumą išreiškia atspalvių skaičiumi, kuriuo dantys buvo išbalinti. Kalbant apie dantų balinimą, paprastai jūsų odontologas, naudodamasis dantų atspalvių skale, sudaryta pagal klasikinę Vitapan dantų spalvų skalę, nustato dantų atspalvį prieš ir po dantų balinimo. Nepriklausomai nuo to, ar pacientui dedama dantų spalvos plomba, dantų plokštelė, karūnėlė, ar tiltas, norėdami nustatyti, ar jų spalva atitinka dantų spalvą, prieš įdėdami juos visi odontologai naudoja tą pačią spalvų skalę.

Vitapan dantų atspalvių skalė yra sudaryta iš 16 atspalvių, išdėstytų eilės tvarka pradedant šviesiausiu, baigiant tamsiausiu. Šie atspalviai suskirstyti į šias keturias grupes:

  • A1 . A2 . A3 . A3,5 . A4  Rausvai rusvi
  • B1 . B2 . B3 . B4  Rausvai gelsvi
  • C1 . C2 . C3 . C4 Pilkšvi atspalviai
  • D2 . D3 . D4 Rausvai pilkšvi

Tikrindamas, kiek atspalvių dantys išbalo, odontologas šią spalvų skalę išdėsto kiek kitokia tvarka – pradedat tamsiausiu atspalviu ir baigiant šviesiausiu, kaip pavaizduota paveikslėlyje:

Dantų balinimo progresas nustatomas suskaičiavus, keliais atspalviais pašviesėjo dantys, pradedant nuo atspalvio numerio prieš dantų balinimo procedūrą ir po jos. Ši atspalvių skalė naudojama odontologų visame pasaulyje. Kai kurie dantų balinimo priemonių gamintojai į savo produktų rinkinį įtraukia ir tokią dantų atspalvių skalę, kad vartotojai galėtų patys pasitikrinti, keliais atspalviais jų dantys pabalo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *