Viskas apie dantų balinimo juosteles

Dantų balinimo juostelės yra plonos plastikinės juostelės, padengtos dantis balinančiu geliu, kurio sudėtyje yra peroksido. Sekant gamintojo nurodyta naudojimo instrukcija, dantis balinančios juostelės priklijuojamos prie dantų paviršiaus. Paprastai dantų balinimo juostelėse yra 6-10% aktyviosios medžiagos – vandenilio peroksido. Dažniausiai naudojamas dantų balinimo juosteles gamina „Crest”, jas pardavinėja mažmeninių prekių parduotuvės Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. Australijoje „Crest” produktai parduodami pažymėti „Oral-B” prekiniu ženklu, tačiau „Crest” dantų balinimo juostelės Australijoje mažmeninių prekių parduotuvėse neparduodamos.

Koks dantų balinimo juostelių veikimo principas?

Dantų balinimo juostelės balina dantis taip pat, kaip ir kitos dantų balinimui skirtos priemonės. Šis procesas vadinamas oksidacija. Bėgant laikui ant dantų atsiranda dėmių. Dažniausiai taip nutinka geriant kavą, arbatą, Coca-colą, tabaką ir raudoną vyną. Dėmių molekulės susidaro ant dantų emalio ir dentino bei jų viduje. Šiose molekulėse yra dvigubų anglies atomų jungčių, suteikiančių molekulei spalvą, nes dvigubų jungčių struktūros sugeria šviesos spindulius. Kadangi per beveik peršviečiamą danties sandarą prasiskverbia mažiau šviesos, dantys atrodo tamsesni. Peroksidas, esantis dantų balinimo juostelėje, įsiskverbia į dantis ir skyla į smulkesnes molekules, vadinamas radikalais, kurios užpuola dvigubas anglies atomų jungtis molekulėse, iš kurių susidaro dėmės, ir jas suskaido į paprastesnes vieną jungtį teturinčias molekules. Šios mažesnės molekulės nesugeria baltos šviesos, kuri peršviečia dantis, todėl šie atrodo šviesesni ir baltesni.

Kad pavyktų bet kuri dantų balinimo procedūra, dantų balinimo priemonės turi tiesiogiai kontaktuoti su dantų paviršiumi ir išlaikyti šį kontaktą pakankamai ilgai, kad įvyktų oksidacinė reakcija ir dėmės išnyktų. Dantų balinimo juostelės skirtos užtikrinti, kad balinamasis gelis kontaktuotų su dantų paviršiumi pakankamai ilgai, kad įvyktų reakcija.

Dantų balinimo juostelių privalumai:

  • Dantų balinimo juostelių kaina yra nedidelė, jas paprasta įsigyti internetinėse parduotuvėse.
  • Jas lengva naudoti ir jos pakankamai neblogai balina dantis.

Dantų balinimo juostelių trūkumai:

  • Šios juostelės yra standartinio dydžio, todėl kai kuriems dantims yra netinkamos.
  • Jei jūsų burnai dantų balinimo juostelės netinka, jos gali stipriai sudirginti dantenas, kadangi balinamasis gelis prasiskverbia į dantenas.
  • Dantų balinimo juostelės padengia tik dantų paviršių, todėl išbalinama tik ši dantų sritis.
  • Šios juostelės dengia tik šešis priekinius dantis, taigi, išbalina mažai dantų.
  • Dantų balinimo juostelės ant dantų tvirtai nesilaiko, todėl į jūsų burną gali nutekėti peroksido gelio ir sudirginti dantenas, liežuvį bei kitus burnos ertmėje esančius audinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *