Kaip atliekamas ZOOM balinimas

Kaip atliekamas Zoom dantų balinimas

Zoom dantų balinimas yra plačiai naudojama balinimo procedūra. Dantys gali pakeisti spalvą dėl rūkymo, dažančių gėrimų, tokių kaip kava, arbata ar raudonas vynas, vartojimo arba natūralaus senėjimo proceso. Dantys gali patamsėti ir dėl endodontinio gydymo, tokiu atveju dantys balinami iš vidaus. Jei dėmės atsiranda ar spalva pakinta dėl išorinių veiksnių, rekomenduojama išorinė balinimo procedūra. Viena iš tokių procedūrų yra Zoom dantų balinimas, atliekamas kabinete po odontologo apžiūros, įsitikinus, jog dantenos yra sveikos.

Zoom dantų balinimo procedūra

Zoom dantų balinimo procedūra atliekama odontologo kėdėje naudojant Zoom lempos šviesą. Ji sustiprina balinimo procesą aktyvuodama 25% vandenilio peroksido. Vandenilio peroksidas kaitinamas skyla ir išsiskyręs deguonis valo dentiną bei emalį nepakeisdamas dantų struktūros. Prieš procedūrą gali reikėti pašalinti dantų apnašas. Procedūra prasideda uždengiant dantenas ir lūpas, kad tik dantys būtų lempos apšviesti. Tuomet užtepamas balinamasis dantų gelis ir dantys švitinami 15 minučių Zoom šviesa. Dažniausiai gelis užtepamas dar du kartus 15-kai minučių, tad visa procedūra užtrunka apie 45 minutes.

Kai kuriems pacientams procedūros metu gali pasireikšti stiprus springimas. Po procedūros stomatologas užtepa gelio ar pastos, kad sumažintų dantų jautrumą. Šiose medžiagose yra fluorido.

Rūpinimasis ir baltų dantų išlaikymas po procedūros

Stomatologas jums duos rinkinį su specialiai jums pritaikytomis balinimo kapomis, kurias naudosite namuose pagal instrukcijas. Kad dantys ilgiau išliktų balti rekomenduojama nevartoti arba sumažinti kai kurių gėrimo ir maisto produktų vartojimą, ypatingai tų, kurie dažo ir palieka dėmes ant dantų. Taip pat rekomenduojama mesti rūkyti.

Laikykitės tinkamos burnos higienos, dažnai valykite dantis ir liežuvį, naudokite rekomenduojamą dantų pastą (su balinimo savybėmis). Reguliarūs vizitai pas dantistą profesionaliam jų valymui taip pat svarbūs norint išlaikyti dantis šviesesnius ilgesnį laiką.

Atsargumo priemonės ir perspėjimai dėl Zoom dantų balinimo

Kaip ir kiti balinimo būdai Zoom balinimas nerekomenduojamas jaunesniems kaip 16 metų asmenims, taip pat nėščioms ar maitinančioms moterims. Kai kuriems pacientams procedūra sukelia dantų jautrumą, tačiau taip būna balinant ir kitais būdais. Zoom šviesos sukeltas karštis gali sukelti dantų dilgčiojimą ar bendrą nepatogumą. Zoom dantų balinimas gali turėti skirtingą poveikį pacientams, todėl rekomenduojama pasitarti apie dantų balinimo galimybes su savo stomatologu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *