Dantų balinimas gražiai šypsenai

Jei norite tokios šypsenos, kokia puikuojasi kino žvaigždės, pamąstykite apie dantų balinimą. Kosmetinėje dantų gydymo srityje balinimas yra dažniausiai atliekama procedūra. Ši procedūra yra viena iš lengviausių ir mažiausiai išlaidų reikalaujanti norint turėti gražią šypseną. Dantis galima balintis trimis pagrindiniais būdais: balinimo priemonėmis, kurias galima įsigyti vaistinėse, užsakytomis ir namuose nešiojamomis balinimo kapomis bei kabinete atliekamu balinimu Zoom. Vieną valandą užtrunkantis balinimas kabinete yra tikriausiai pats greičiausias kosmetinis balinimo metodas. Dauguma žmonių yra tinkami kandidatai dantims balinti kosmetiniu būdu. Tačiau tie, kurie kenčia nuo rimtos periodonto ligos, procedūros atlikti negali.

Dantų balinimo tinkamiausi kandidatai turi šias savybes:

 • Jie gerai rūpinasi burnos higiena
 • Yra pakankamai suaugę, kad suprastų procedūrą
 • Turi gelsvų ar rusvų dėmių ant dantų
 • Trokšta pagerinti savo išvaizdą
 • Jų dantų balinimo lūkesčiai yra realistiški

Susidomėjusieji dantų balinimu turėtų pasikonsultuoti su savo kosmetinio dantų gydymo stomatologu prieš procedūrą, kad nuspręstų, ar balinimas tinka konkrečiam jų atvejui. Ne visi gali turėti gražius baltus dantis juos išbalinę, rezultatas priklauso nuo kiekvieno žmogaus ir jo amžiaus. Kiekvienam žmogui reikia skirtingo balinimo stiprumo ir laiko, norimiems rezultatams gauti. Pavyzdžiui, jei turite kompozito plombų priekiniuose dantyse, balinimo priemonės jų neišbalins. Balinimo priemonės, parduodamos vaistinėse, yra pigiausias būdas balinti dantis. Tačiau jos nesugeba gerai išbalinti srities tarp danties ir dantenų linijos, tose vietoje dantys bus tamsesni. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl ir rezultatai gali būti skirtingi, tad geriausia yra pasikonsultuoti su dantų kosmetikos specialistu ir užsisakyti asmeniškai pritaikytas balinimo kapas, naudojamas namuose, arba išsibalinti kabinete su Zoom lempa.

Dantų balinimo procesas turėtų visada prasidėti nuo profesionalios dantų higienos procedūros, kurį gali atlikti jūsų kosmetinis odontologas, šeimos dantistas ar burnos higienistas. Tokiu atveju bus pašalinamos apnašos ir jūsų stomatologas galės įvertinti bendrą dantų išsidėstymą, jų prasikalimą ir nuspręs, kiek jaurūs yra jūsų dantys balinimo medžiagoms, į kurių sudėtį paprastai įeina vandenilio peroksidas. Pastarasis skyla į deguonies molekules, kurios padeda pašalinti dėmių daleles, skaidydamos šias į dar mažesnes daleles. Kuo giliau dėmės yra įsigėrusios į danties struktūrą, tuo sunkiau jas pašalinti. Lengviausiai balinamos yra šviesiai rudos ir gelsvos dėmelės, o melsvai – pilkos ar net tamsiai juodos – sunkiausiai, nes jos yra giliausiai įsigėrusios į danties struktūrą. Šios tamsesnės dėmės dažniausiai atsiranda, kai pacientas vartoja vaistus, tokius kaip tetraciklinas, kuris patenka į kraujotakos sistemą, kai dantys pradeda vystytis. Jas išbalinti yra labai sunku, o kai kuriais atvejais pacientas turi būti pirmiausiai gydomas laminatėmis ar pilnomis priekinėmis dantų karūnėlėmis.

Veiksniai, nuo kurių priklauso kosmetinio dantų išbalinimo laikas:

 • Danties, kuriam atliekama procedūra, tipas
 • Kiek laiko balinimo gelis laikoma ant danties
 • Balinimo gelio stiprumas
 • Dėmių kiekio ant danties ir jo spalvos pakitimo
 • Dėmių ir spalvos pakitimo tipo
 • Norimo dantų baltumo lygio

Pagal užsakymą pagamintos dantų balinimo kapos dažnai duoda pakankamai gerus rezultatus per trumpą laiką, tokį kaip pora dienų ar savaitė. Tačiau kai kuriais atvejais tai gali užtrukti keletą savaičių ar net mėnesių, kol pasiekiami norimi rezultatai, priklausomai nuo dėmių ir spalvos pakitimo tipo taip pat paciento natūralaus dantų atsparumo balinimo procesui. Jei tinkamai rūpinsitės burnos ertmės higiena, dantys gali išlikti balti iki 3 metų, kai kuriais atvejais ir ilgiau. Kai išbalinsite dantį iki norimos spalvos, galite tą spalvą išlaikyti tiek ilgai, kiek norite kartas nuo karto naudodami pagal užsakymą padarytas kapas namuose.

Kosmetikos odontologo kabinete dantų balinimas atliekamas labai greitai, užtrunka apie valandą ir pokyčiai yra įspūdingi palyginus su balinimu kapomis namuose. Vienintelis trūkumas balinant dantis kabinete yra didesnė procedūros kaina. Tačiau tie, kurie yra nuolat užimti, pavyzdžiui, verslininkai, tikrai įvertins puikius procedūros rezultatus, gautus per labai trumpą laiką.

Pirmo apsilankymo pas savo stomatologą metu turėtumėte aptarti, kokio rezultato tikitės balindami dantis. Lūkesčiai turi būti realistiški. Kosmetikos stomatologas jums turi papasakoti apie esančias skirtingas dantų balinimo galimybes, kokių rezultatų galite tikėtis, kaip atliekamos procedūros, kokie kiekvienos procedūros privalumus, trūkumus ir kainų palyginimus. Turėtumėte pasikalbėti su stomatologu, kiek skausmo galite ištverti, apie savo finansinę situaciją ir lūkesčius, taip padėdami nuspręsti kuris balinimo metodas jums tiktų labiausiai. Kosmetikos stomatologas turėtų peržiūrėti jūsų medicinos istoriją, atlikti kruopščią dantų apžiūrą įskaitant ir išsamią galvos bei kaklo sritį. Galima padaryti nuotraukos prieš ir po procedūros, kad būtų galima įvertinti progresą ir rezultatus. Jei burnos higiena yra labai prasta ar yra skylių dantyse, gali prireikti rentgeno nuotraukos nustatyti diagnozę bei gydymo prieš atliekant bet kurią kosmetinę dantų balinimo procedūrą.

Zoom dantų balinimo kabinete metu procedūrą prižiūrės kosmetikos stomatologas, dantų kosmetologijos darbuotojai uždengs dantenas apsauginiu sluoksniu, kad apsaugotų nuo jų sužalojimo balinimo metu. Tuomet ant dantų bus uždedamas balinimo tirpalas, kuriame yra vandenilio peroksido, ir Zoom didelio intensyvumo šviesa paveiks gelį ant dantų. Šviesa padeda išsiskirti deguonies molekulėms, kurios išbalins dantis labai greitai. Balindamiesi namuose nesate tiesiogiai prižiūrimi stomatologo. Jums padaromi jūsų dantų įspaudai ir pagal juos pagaminamos balinimo kapos. Pagal užsakymą pagamintos kapos turėtų puikiai tikti jūsų dantims ir būti gana patogios nešioti balinimo proceso metu. Naudojant kapas balinamasis gelis patenka tik ant dantų, nesiliesdamas su minkštaisiais audiniais, tokiais kaip dantenos, skruostai, liežuvis, vidinė lūpų dalis, kurie yra labai jautrūs balinimo medžiagai. Dantų jautrumo neišvengsite pasirinkdami bet kurį balinimo būdą. Dantų jautrumas kiekvienam žmogui yra skirtingas ir priklauso nuo balinimo metodo. Vis dėlto dauguma dantis balinančių pacientų pajus tik nedidelį nepatogumą, jei išvis pajus. Dantų jautrumo potyriai dažnai išnyksta per 24 valandas. Jei nepatogumai juntami ilgiau nei 2 dienas, pacientas turėtų pasikonsultuoti su savo stomatologu. Retais atvejais, kai jaučiamas stiprus dantų jautrumas, pacientui bus išrašomi vaistai.

Nors dantų balinimo rezultatai yra skirtingi kiekvienam pacientui, beveik visi yra jais labai patenkinti. Savaitę derėtų vengti maisto ir gėrimų, kurie lengvai ir greitai palieka dėmes ant dantų, pavyzdžiui, kava, raudonas vynas, uogos, reikėtų vengti ir tabako. Palaikydami gerą burnos higieną, reguliariai valydamiesi dantis pasta ir siūlu galėsite išlaikyti dantų baltumą nepriklausomai nuo pasirinkto balinimo būdo. Vidutiniškai dantys išliks balti 1-2 metus. Tačiau, jei nenaudosite tabako ir nevartosite maisto, kuris palieka dėmes ant dantų, rezultatai gali prasitęsti iki 3 metų, kai kuriais atvejais net ilgiau. Kai dantys bus tiek balti, kiek jūs norėjote, spalvą galėsite išlaikyti kartas nuo karto panaudodami kapas.

Dantų balinimo privalumai:

 • Geresnis įvaizdis, kuris gali išlikti daug metų
 • Gražesnė šypsena, kuri bus ryškesnė ir yra palyginti nebrangi
 • Nereikia atlikti jokios operacijos – tai tik kosmetinė procedūra, nekeičianti danties struktūros
 • Graži šypsena jaunina žmogų

Dantų balinimas yra viena iš greičiausių, pigiausių, pakankamai neskausmingų ir operacijos nereikalaujančių kosmetinių dantų procedūrų savo šypsenai pagražinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *