Kaip taisyklingai valyti dantis

Dažnai valydami dantis skubame, mūsų mintys būna kitur, o akis apdumia dantų pastos gaivumas. Tai turi pasekmes: pasislėpusios dantų apnašos, o ypač tarpdančiuose, po kurio laiko pažeidžia emalį. To pasekoje atsiranda kariesas.

Bandomasis testas: ar dantys tikrai yra švarūs? Kartas nuo karto suaugusieji turėtų išmėginti kai ką, kas vaikams atrodo smagu: apnašas dažančias tabletes. Pirmiausiai išsivalykite dantis, o tuomet sukramtykite specialią dažančią tabletę (jų galima įsigyti vaistinėse). Jei ant dantų liko apnašų, jos pakeis spalvą (pvz., taps mėlynos). Tai, ką galima pašalinti liežuviu, yra nusidažiusios seilės, o kas lieka prilipę prie dantų yra nenuvalytos dantų šepetėliu apnašos. Dantis teks valyti dar kartą.

Tinkamas dantų šepetėlis

Perkant dantų šepetėlį reikėtų atsižvelgti į šiuos dalykus: kad nepažeistumėte dantenų, rinkitės dantų šepetėlį, kurio šereliai yra plastikiniai ir kiek gulsti, o viršūnėlės apvalios.

Venkite dantų šepetėlių, kurių šereliai yra natūralūs – juose bakterijoms kur kas lengviau kauptis ir daugintis.

Kai šereliai „nušiursta”, metas įsigyti naują dantų šepetėlį. Dantų šepetėlį bet kokiu atveju reikėtų keisti kas 2-3 mėnesius.

Rinkitės dantų šepetėlį minkštais ar vidutinio minkštumo šereliais.

Ypatingos formos dantų šepetėliai, kurie gana dažnai rekomenduojami, pavyzdžiui, judančiomis, besilankstančiomis galvutėmis ar skirtingu kampu išdėstytais šereliais nėra būtini.

Ar turite elektrinį dantų šepetėlį? Jis taip pat kruopščiai išvalo dantis. Kartas nuo karto, lygiai, kaip ir su įprastu dantų šepetėliu, pakeiskite jo galvutę.

Tinkama dantų pasta

Pirkdami dantų pastą mažai kur galite suklysti. Įsitikinkite, kad dantų pastos sudėtyje yra fluorido, kuris papildomai saugo dantis nuo karieso. Tačiau yra dantų paviršių, kurių šepetėlis nepasiekia. Jiems išvalyti skirtos specialios pagalbinės priemonės.

Pagalbinės dantų valymo priemonės

Tai tokios dantų valymo priemonės, kaip burnos plovikliai, dantų siūlai, dantų krapštukai, burnos skalavimo skysčiai ir tarpdančių šepetėliai. Nesijaudinkite, be dantų šepetėlio paprastai pakanka tik vienos šių pagalbinių dantų valymo priemonių. Į klausimą, kuri jų jums tinkamiausia, geriausiai atsakys jūsų odontologas ar burnos higienistas.

Taisyklinga dantų valymo technika

Jūsų rankose dantų šepetėlis tėra įrankis. Jis išvalo tik atviras dantų vietas. Taigi, būtinai dantis valykite sistemiškai. Negalvokite tik apie priekinius dantis – nepamirškite ir galinių, kuriais kramtome maistą. Įsidėmėkite, kad visų dantų paviršiai yra skirtingi, apie ką dažnai pamirštama. Pirmiausia išvalykite sunkiausiai pasiekiamas dantų vietas. Kuo ilgiau valysite dantis, tuo labiau blės entuziazmas juos valyti kruopščiai, todėl palikite lengviausiai išvalomas vietas pabaigai. Pradėkite nuo vidinio apatinių ir viršutinių dantų paviršiaus, tuomet pereikite prie kitų paviršių ir baikite dantų, kuriais kramtote, paviršiumi. Sergant dantenų uždegimu dantenos pradžioje gali gana stipriai kraujuoti, tačiau būtinai valykite dantis ir toliau. Įprastas vakarinis dantų valymas gali atrodyti taip: išskalaukite burną, išvalykite dantis, pasitikrinkite juos dantų akmenų tablete ir baikite burnos skalavimo skysčiu, kurio sudėtyje yra fluorido. Nesijaudinkite, kai priprasite prie šios procedūros, kruopščiai išvalysite dantis vos per penkias minutes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *